Kazan Market

Zima nie ogranicza używania pieca tandoor. Materiałem do produkcji pieca tandoor jest higroskopijna glina szamotowa.

 

Tandoor może być stosowany we wszystkich strefach klimatycznych i o każdej porze roku. Wyjątkiem jest wpływ deszczu i ulewy na rozgrzany tandoor. Może wystąpić nagły spadek temperatury z negatywnymi skutkami. Zwróć uwagę na prognozę pogody.

 

Pierwszym warunkiem korzystania z pieca tandoora w zimie jest obecność podstawy pod tandoor, jako dodatkowego elementu ochrony oraz zabezpieczenia dna w tym ogólnej użyteczności pieca tandoor.

 

Drugim warunkiem korzystania z pieca tandoor w zimie jest bardziej delikatny proces rozgrzewania pieca tandoor. Pamiętaj, że w temperaturach poniżej +1°C nie można ostro rozgrzewać piec tandoor dużą ilością ognia. Najpierw tandoor należy rozgrzewać tak wolno, jak to możliwe i stopniowo zwiększać ilość i rodzaj drewna opałowego. Zacznij od ¼ objętości pieca tandoor, zamiast 2/3, jak to ma miejsce w cieplejszych porach roku.

 

Po ostygnięciu pieca tandoor nie zapomnij założyć na niego pokrywy ochronnej, aby zminimalizować narażenie na wilgoć co pomoże również skrócić czas przy następnym rozgrzaniu.

PIEC TANDOOR: UZYTKOWANIE ZIMĄ