Kazan Market

Garnek żeliwny 10L marki BIOL wykonany jest z wysokiej jakości żeliwa szarego, posiada żeliwną pokrywę oraz uchwyt do zawieszenia nad paleniskiem.


Garnek żeliwny 10L umożliwi przygotowanie zup, gulaszu, oraz rożnego rodzaju potraw jednogarnkowych zarówno  w przydomowym ogrodzie, jak i w czasie wyjazdów na łono natury, na kampingu i pod namiotami. Głęboki kształt kociołka pozwoli na zrobienie praktycznie każdego dania, nie tylko tradycyjnego kociołka myśliwskiego czy kociołka węgierskiego.


Grube dno i ścianki naczynia gwarantują równomierne nagrzewanie się całej powierzchni i długie utrzymywanie ciepła. Ciężka żeliwna pokrywa ściśle przylega do garnka i zapobiega wydostawaniu się pary. Czy jest coś smaczniejszego niż warzywa (kapusta, marchew, ziemniaki, pietruszka) i pyszne mięso duszone powoli na ogniu. Niebo w gębie!


Pojemność podana przez producenta mierzona jest do rantów garnka, rzeczywista użytkowa pojemność jest mniejsza o około 1 - 1,5 litra. Pojemność garnka jest zwykle wybierana na podstawie proporcji ile osób – tyle litrów.


Według koneserów smaczne danie z ogniska można otrzymać jedynie z kociołka z czystego żeliwa, niepokrytego w środku emalią. Taki kociołek garnek żeliwny pozwoli z naszych codziennych składników wyczarować kulinarne arcydzieła. A solidna i trwała konstrukcja zapewni użytkowanie przez długie lata.


Świeże powietrze, wypróbowanie nowych dań z kociołka i towarzystwo bliskich osób to przepis na wyjątkowo udane chwili!

GARNEK ŻELIWNY 10L.

305 zł. z VAT-em

SPECYFIKACJA

Wysokość bez pokrywy

190 mm.

Średnica

300 mm.

Średnica dna

160 mm.

Średnica z uchwytami

360 mm.

Grubość

4,2 mm.

Waga

8,47 kg.

Płaskie dno

tak

Pojemność

10 l.

Producent

Biol

DODATKOWE WYPOSAŻENIE
łyżka cedzakowa szumówka 47cm.
patelnia żeliwna z uchwytami 40cm.
łyzka wazowa chochla 47cm.
Rękawica ognioodporna