Kazan Market

Wszystko zależy od temperatury wewnątrz pieca tandoor. Jeśli jest tam 250-300°C, jedzenie gotuje się bardzo szybko! Wcześniejsze marynowanie produktów również znacznie przyspiesza proces przygotowania.

 

Jeżeli w piecu zostały węgle wtedy za kilka minut przed pełną gotowością można otworzyć dmuchawę i małą pokrywkę, pojawi się ciąg, który usunie całą wilgoć, i danie zostanie pokryte apetyczną chrupiącą skórką.

 

Mięso: dla szaszłyków z wieprzowiny, cielęciny lub jagnięciny wystarczy 15-20 minut, dla całego kurczaka (waga nie większa niż 1,3 kg.) zajmie to 30 minut, natomiast udka z kurczaka będą smażone szybciej: po 20 minutach będą gotowe. Najbardziej marnieje w piecu tandoor noga jagnięca: około 90 minut: jest duża, powinna być dobrze usmażona w środku.

 

Ryba: ryby zapiekają się dość szybko, ponieważ mięso jest delikatne: filety rybne powinny być gotowe po 10 minutach, ryba w całości potrzebuje więcej czasu.

 

Warzywa: zwykle warzywa są gotowe już po 5-10 minutach. Wyjątkiem są tylko ziemniaki potrzebują około 20 minut.

 

Pieczywo: cienki chleb pita, tortilli, pizza piecze się około 5 minut, czas przygotowania grubego chleba, samsy wynosi około 15 minut. O gotowości świadczy ich złoty kolor i rumiana skorupa na powierzchni. Trzeba uważać na czas pieczenia, ponieważ łatwo wypieki przypalić (przynajmniej za pierwszym razem).

WIE LANGE DAUERT DIE ZUBEREITUNG VON GERICHTEN IM TANDOOR?