Kazan Market

Zasady pierwszego, a także kolejnych zapłonów pod warynkiem jeśli piec tandoor jest WILGOTNY, jeśli na zewnątrz jest zima, MRÓZ, dużo wilgoci oraz w przypadku DŁUGIEJ przerwy w użyciu pieca tandoor:

 

  1. Wielka pokrywa i mała pokrywka muszą zostać zdjęte, dmuchawa jest wyciągnięta, ruszt paleniskowy jest zamontowany na dnie pieca tandoor.

  2. Pierwsza zakładka to nie grube polana drewna opałowego, ale tylko drobne szczapy z suchego drewna, możesz dodać trochę papieru.

  3. Podpalamy szczapę i stopniowo je dodając, utrzymujemy mały ogień przez co najmniej 30-40 minut. Naszym celem jest dobre rozgrzanie ścian i dna pieca tandoor, a dopiero potem możesz zacząć stopniowo podnosić płomień do szyi pieca tandoor, zwiększając liczbę i grubość szczapy.

  4. Po 30-40 minutach możesz zacząć układać grubsze drewno, starając się ponownie nie dopuścić do gwałtownego wzrostu płomienia powyżej szyi. Ogólnie rzecz biorąc, ta zasada dotyczy nie tylko pierwszego zapłonu, ale każdego – musimy ogrzać piec tandoor, płomień powyżej szyi nie jest wymagany. Dopóki płomień jest duży, nie należy zakładać pokrywy! Można ją założyć, gdy płomień zacznie opadać, aby również się rozgrzała.

  5. Piec tandoor najpierw od wewnątrz stanie się czarny, a następnie, gdy będzie wystarczająco rozgrzany, aby rozpocząć gotowanie, stanie się biały, ponieważ sadza wypali się.

  6. Z węglami można postępować zgodnie z życzeniem – niektórzy wolą je usunąć przez dmuchawę za pomocą łopatki i pogrzebacza, ale absolutnie dopuszczalne jest również pozostawienie ich do tlenia się w piecu tandoor, umożliwiając w ten sposób utrzymanie ciepła przez dłuższy czas. Wystarczy równomiernie rozprowadzić węgle na dnie, aby nie zakłócać gotowania. Z reguły podczas gotowania nie ma płomienia w piecu tandoor, ponieważ dostęp powietrza jest zablokowany. Następnie zamknij dmuchawę, zawieś szpikulce, hak lub kratę etażerkę z produktami i zamknij pokrywę i małą pokrywkę! Namierz wymagany czas. Otwórz piec tandoor i wyjmij gotowe danie.

 

 

Smacznego!

 

Uwaga! Używanie płynu do zapłonu jest zabronione!

TANDOOR: ERSTE ZÜNDUNG