Kazan Market

Oto kilka kluczowych zasad, które pomogą Ci zacząć eksploatację twojego pieca tandoor:

 

 • Przede wszystkim przeczytaj instrukcję obsługi i zasady bezpieczeństwa!

 • Piec tandoor NALEŻY ZAMONTOWAĆ na płaskiej, żaroodpornej powierzchni. Należy pamiętać, że spód pieca tandoor może zostać rozgrzany do wysokich temperatur podczas pracy.

 • Przy pierwszym uruchomieniu pieca tandoor PODNOSIĆ ŻAR w urządzeniu maksymalnie powoli. Zacznij od małej ilości małych wiórów i stopniowo zwiększaj objętość drewna i odpowiednio temperaturę. Stopniowe ogrzewanie zapewni długą żywotność pieca tandoor.

 • Przy pierwszym zapłonie na korpusie pieca tandoor mogą pojawić się WŁOSIANE MIKROPĘKNIĘCIA. I im płynniej rośnie temperatura, tym mikropęknięcia będą mniejsze i bardziej niewidoczne. Nie martw się i nie panikuj - są one niezbędne, aby tandoor rozszerzył się po podgrzaniu, dzięki nim piec tandoor „oddycha”. Pełnią rolę temperaturnych szwów, rozszerzają się, gdy tandoor jest gorący i są prawie niewidoczne dla oka, gdy tandoor ostygnie.

 • Podczas rozpalania pieca tandoor ZAWSZE ZDEJMIJ górną dużą POKRYWĘ i małą POKRYWKĘ (ostrożnie, może spaść), i otwórz DMUCHAWĘ.


Podczas przygotowywania potraw ZAWSZE ZAMYKAJ POKRYWĘ i DMUCHAWĘ.

 

Piec tandoor jest zaprojektowany w taki sposób, że podczas gotowania musi być zamknięty - tylko wtedy gwarantuje się brak otwartego płomienia i równomierność temperatury. Otwarcie pokrywki zwiększy płomień i temperaturę, więc nie uzyskasz oczekiwanych rezultatów. Pamiętaj! Jeśli pokrywa jest otwarta, oznacza to, że żywność nie jest gotowana!

 

 • Zawsze przechowuj drewno do pieca W SUCHYM MIEJSCU. Chociaż wilgotne drewno również będzie się palić, będzie trudniejsze do zapalenia i będzie wytwarzać dużo dymu.

 • Aby zgasić piec tandoor, NIE WOLNO UŻYWAĆ wody - wystarczy, że po zakończeniu gotowania zamknij wszystkie pokrywki i otwory.

 • NIE WOLNO używać wody ani chemii gospodarczej do czyszczenia wnętrza pieca tandoor. Piece tandoor są czyszczone samodzielnie, przy każdym nowym zapłonie stara sadza wypala się, ściany znów stają się białe.

 • ROZPALAJĄC OGIEŃ, gotując na OGNISKU lub GORĄCYM WĘGLU lub dotykając ROZGRZEWANEJ powierzchni - zawsze zachowaj szczególną ostrożność.


W przypadku dotykania gorących części ceramicznych lub powierzchni smażenia, należy używać odpowiedniego sprzętu ochronnego, aby uniknąć poparzenia.

 

Zawsze używaj żaroodpornych rękawic wykonanych z naturalnych tkanin, a nie z syntetyków.

 

Zawsze zachowaj ostrożność, kładąc rozgrzane przedmioty na innych powierzchniach.

 

 • NIGDY NIE ZAPOMNIJ O MOŻLIWOŚCI POŻARU! Nie pozostawiaj zapalonego i otwartego pieca tandoor bez nadzoru.


Pamiętaj, że przy wietrznej pogodzie płomień podczas rozpalania pieca tandoor może osiągnąć wysokość nawet 1,5 metra.

 

 • NIE POZOSTAWIAJ dzieci i zwierząt domowych w pobliżu pieca tandoor bez opieki.

 

Zwróć uwagę na liście, deski lub inne palne materiały w pobliżu używanego pieca tandoor, ponieważ mogą spowodować pożar, jeśli wejdą w kontakt z rozżarzonymi węglami lub iskrami.

 

 • NIE PRÓBUJ zapalać ani używać pieca tandoor w pomieszczeniach.

 • PIEC TANDOOR stosowany zgodnie z przeznaczeniem i wymogami bezpieczeństwa jest bardzo bezpieczny i niezawodny, będziesz go używać przez długie lata.


Użytkownik jest odpowiedzialny za bezpieczne użytkowanie PIECA TANDOOR i stałe przestrzeganie ZASAD BEZPIECZEŃSTWA.

 

 

ŻYCZYMY PRZYJEMNEGO KORZYSTANIA Z PIECA TANDOOR I STAŁYCH ZWYCIĘSTW KULINARNYCH !

TANDOOR: ERSTE VERWENDUNG