Kazan Market
  • Rozmiar

Kazany dostępne są w wielu rozmiarach: najmniejszy jest kazan 5L, z kolei większe mają kolejno 8, 12, 15, 18, 22L i większe.

 

  • Uniwersalność

Kazan żeliwny umie wszystko: smażyć, dusić, piec, gotować. Kazan żeliwny przygotuje wszystkie dania jednogarnkowe. Kazany żeliwne z powodzeniem mogą być używane do przygotowania pieczonek - ziemniaków z kapustą i kiełbasą długo duszonych w ognisku.

 

  • Kształt

Półkolistość kształt pomaga w równomiernym rozchodzeniu się ciepła: płomień podgrzewa nie tylko dno (jak to ma miejsce w naczyniu z płaskim dnem), a całą powierzchnię – objętość produktów nagrzewa się zarówno na dole, jak i na górnych warstwach.

 

  • Wygoda

Kazany mają powłokę naturalną nieprzywierającą. Powłoka powłoce nierówna: powłoka kazana jest bezpieczna dla zdrowia, czy nie jest stworzona z teflonu bądź jego pochodnych.

 

  • Fizyka procesu

Żeliwo ma dobre właściwości termofizyczne. Dlatego kazan żeliwny jest ciężki, ma dobrą zdolność do magazynowania ciepła i natychmiastowego przenoszenia go do produktów.

 

  • Adaptacyjność

Kazan garnek działa na każdego rodzaju kuchenkach (często mają płaskie dno).

 

  • Korzyści

Kazan (jak i garnek wok) dzięki swojej formie potrzebuje mniejszą ilość tłuszczu do smażenia potraw czym jeżeli smażyć taką samą ilość produktów w naczyniu z płaskim dnem. Do tego kilka ruchów okrągła łyżką cedzakową wzdłuż dna i ścian kazana, a wszystkie produkty są odwrócone aby nasza potrawa nie wchłonęła nadmiaru tłuszczu ze dna.

 

Kazan nadaje się doskonale do slow cooking (wolne gotowanie). Trend slow-cooking znajduje coraz więcej zwolenników, gruby kazan żeliwny umożliwia bez wysiłku długie gotowanie w niskich temperaturach, powoli nagrzewaje się i długo utrzymuje ciepło. Co za tym idzie - uzyskujemy mniejszą stratę składników odżywczych podczas gotowania.

 

Dzięki swojemu półkolistemu kształtu - poszerzającą się ku górze misę - kazan ma więlką powierzchnią parowania. Ta osobliwość pozwala szybciej odparować wilgoć z produktów przy smażeniu lub przy zakrytej pokrywie para dostojnie krąży w naczyniu w trakcie duszenia.

 

  • Żywotność

Kazany żeliwne będą służyły przez lata - można wręcz powiedzieć, że są niezniszczalne przy właściwym wykorzystaniu.

KAZAN ŻELIWNY: JAKIE SĄ MOCNE STRONY?