Kazan Market

GUSSEISERNER KAZAN, WELCHEN KESSEL SOLL MAN WÄHLEN?

Wielu z Was szuka podpowiedzi, jaki kociołek żeliwny kazan kupić ze względu na pojemność, by być zadowolonym z wyboru przez długie lata.

 

Dania w kazanie najczęściej przygotowywane są podczas spotkań rodzinnych i towarzyskich na świeżym powietrzu. Dlatego rozmiar kazana zależy od liczby osób, które chcecie nakarmić.

 

Wskazówka 👍:

  • kazana o pojemności 5l wystarczy dla 4 osób (ten mały kazan sprawdzą się doskonale jak nad ogniem tak i na wszystkich rodzajach kuchenek);

  • kazana o pojemności 8l wystarczy dla 7 os. (z tym kazanem na pewno udane będzie każde przyjęcie, wyjazd za miasto czy biwak oraz wypad na ryby);

  • kazana o pojemności 12l wystarczy dla 11 os. (idealnie sprawdzą się w czasie gotowania dla grupy przyjaciół, większej rodziny, na wyjazdach firmowych, ale także na różnego rodzaju obozach i festiwalach.)

 

Z uwagi na to że wielkość porcji dla jednej osoby się różni podajemy przybliżone dane ±2 osoby.

 

Nie bójmy się kupować większych kazanów!

 

  • Po pierwsze - Należy wziąć pod uwagę to, że litraż kazanów podany jest do samego rantu, a rzeczywista pojemność jest mniejsza o około 1,5L.

  • Po drugie - Pamiętajmy, że podczas przygotowania najbardziej tradycyjnej potrawy czyli piławu, ryż dwu-trzykrotnie zwiększa objętość.

  • Po trzecie - Jak pokazuje praktyka dania z kazana na tyle smaczne, że ile nie zrobimy - mało! Będziecie zawsze prosić o dokładkę!

 

I ostatni fakt, dania z kazana bez wątpienia najlepiej smakują na następny dzień po przygotowaniu!

KOCIOŁEK ŻELIWNY: KTÓRY MODEL WYBRAĆ ?