Kazan MarketKazan Market

Piec tandoor pozwala przygotować wiele różnych potraw. Najpopularniejsze to: szaszłyki, pieczony drób (kurczak, indyk, kaczka, gęś), pieczone warzywa, ryby, grzyby, ziemniaki, a nawet zapiekana cała noga jagnięca. Przydadzą Ci się odpowiednie akcesoria: szpikulce, miska z kolcami, stojak do drobiu czy hak do mięsa, kraty (etażerki) wielowarstwowe oraz krata rybna. Dzięki nim przygotowanie potraw będzie łatwiejsze i bezpieczniejsze.

 

Także piec tandoor jest idealny do wypieku aromatycznego pieczywa w postaci pizzy, tortilli itd. Jest to możliwe, zarówno w tradycyjny sposób na ścianach pieca tandoor – choć wymaga pewnych umiejętności - jak i na specjalnych kamieniach do pieczenia.

 

W takim piecu również możesz stworzyć doskonałe warunki do wędzenia mięsa i ryb na gorąco. Gotowy produkt jest bardziej aromatyczny i soczysty, ponieważ jest dobrze nasycony dymem i traci minimum wilgoci.

 

Wykorzystanie kazana na piecu tandoor lub garnka żeliwnego w piecu tandoor znacznie rozszerza możliwości kulinarne pieca tandoor o zrobienie piławu czy ugotowanie zupy gulaszowej. Kazan pełni funkcję dodatkowej powierzchni, która unosi się nad piecem tandoor na specjalnym stojaku. Kiedy na dole rozgrzewamy piec tandoor, na górze możemy już gotować w kazanie.

 

Po zakończeniu gotowania dań głównych piec tandoor schładza się przez kilka godzin. Resurs ten można wykorzystać do dlugotrwalego pieczenia w niskich temperaturach. Dlatego ustawiamy w piec tandoor jednowarstwową etażerkę z glinianym garnkem, w którym można umieścić ziemniaki z grzybami w śmietanie lub wszelkie inne kombinacje produktów. Piec tandoor delikatnie upiecze to danie przez kilka godzin, wynik będzie po prostu wspaniały.

CO I W JAKI SPOSÓB MOŻNA PRZYGOTOWAĆ W PIECU TANDOOR?